VW Polo Club HR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

4 posters

Go down

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Empty Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

Post by onyx Sun Jul 07, 2013 6:38 pm

Pozdrav, evo da i ovdje predstavim svog malog trolla.

Radi se o Polu 6N Joker Edition, 1998. god. 1.4 8v sa 44kw, kupljen sa puno trulje i 205 tkm iz jednostavnog razloga, bila je to ljubav na prvi pogled i to je morao bit moj auto, baš taj i nijedan drugi bez obzira na stanje, i eto, mjesec dana nakon što sam ga vidio, bio je moj!

U Joker opremu iako je 8V spada kompletna 16V oprema, znači oem duboki branici, crne oplate interijera sa tamno sivim tepisima i plastikama, bijeli žmigavci a crni štopovi, pačiji rep na gepeku, black magic pearl boja itd. itd.

Od opreme ima el. podizače, podešavanje osvjetljenja instrumenata, servo, volan podesiv po visini, vozačev sic podesiv po visini, centralku i alarm koji nažalost nisu u funkciji i mislim da je to više manje to.

Evo par slika dana kada je kupljen:
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7071
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7068
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7069
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7077

Ukratko, auto je bio u kvaru, prepun hrđe, interijer prepun zmajeva i svašta nešto, ali bio je savršen Smile

Ovo je on danas nekih 22 mjeseca nakon kupnje i sa 243 tkm:
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_2219
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_2117
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_2195

U limarskom obliku Polo 6n je smeče kao i golf 3, ibiza i svi ostali VAG auti tog nekog godišta od 1990.-1999. I ja sam toga bio itekako svjestan, no možda, da je motor jači i tek obnovljen bi se i upustio u neki ozbiljan skupi projekt, ali ovako to nije imalo nikakvog smisla i odluka je pala, idemo na hardcore low budget spiku, bez ikakvih zabrana, znači što poželim-to radim, i to sve sam za što manje para, ako ništa drugo da naučim koji je pravi način, a ono što sam želio ostvariti je auto sa EVO faktorom, auto koji je zabavno voziti i koji pruža što više užitka pri sportskoj vožnji za minimalno ulaganje, i tu je sve krenulo...

Polo 6n The Racing Grawe:

Prvo je na red pao interijer, nakon istjerivanja zmajeva, pokazalo se pravo stanje koje je bilo skroz ok!
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7082
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7117
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7119

Malo strpljenja, malo volje i za 450kn u garažu su stigli profilirani sicevi iz Golfa 3 GTI, stanje tkanine 9/10, podešavanje po visini, podešavanje nagiba naslona za glavu.
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1111

Na njih sam stavio kopče pojasa sa pola jer imaju crvene gumbiće i puno su niži i krači od golfovih.
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1117

Da bi sve na kraju izgledalo ovako:
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7587

A pao je i drugi volan, također od golfa 3 za nekih 100kn
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1047

A nakon njega je konačno uletio i kožni, sportski, momo aluminijski volan i glava sa Zender trubom, sve ukupno za 150kn, a nakom malog remonta u mojim rukama, u autu to izgleda ovako:
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija0580
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija0586
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija0594
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_0714
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_0750
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_0766

Papučice što su stigle s autom su bile hmm, užas i opasno kliske, pa su sa frendovog auta za brdo stigle Sparco aluminijske papučice sa proširenjem za lakši heal-toe, cijena sitnica kao i volan Smile

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1636
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1626
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1642

Iduči na repertoaru je bio motorni prostor, bio je hmm... malo je reči prljav, između ostaloga, čim je kupljen, auto je dobio novi set kvačila, pumpu goriva i klapnu gasa a nedugo potom puni tvrdi seleni od seat leon cupre, trw ventilirajuče diskove i pločice, novo ulje u getribi, motoru i brenzama, termoizolacijsku traku na granu i green pamučni filter za pazi sad 80kn, hehe, manje nego set za čiščenje...
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika0464
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1512
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7815
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1551
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1610

A naletio je i neki aluminijski strut bar za 250kn
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika2061
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika2105
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_0407

A aluminijski strut bar za stražnji kraj sam napravio sam, materijal je koštao 91kn Smile
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_0423

A tu su i diskovi, tvornički lakirani u crno, sa zaštitom od hrđanja Smile
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_9313

Ajmo sad malo na styling, rastavio sam farove i obojao iznutra u crno, uzeo narančaste žmigavce te ih zatamnio da pašu uz zadnje žmigavce i dao ugraditi module za američke pozicije u žmigavcima:
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1775
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1785
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1792
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1795
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1889
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1823
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_7929
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Slika1897

Eto, dosta za sada, nastavak kad opet malo uhvatim vremena Smile
onyx
onyx
Admin

Posts : 12
Joined : 2013-07-01
Location : Samobor

Back to top Go down

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Empty Re: Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

Post by davwid Sun Jul 07, 2013 6:55 pm

imaš u planu gewinde stavljat?
i zadnje štopove sa pola 6n2?

davwid

Posts : 7
Joined : 2013-07-04
Age : 33
Location : Mali Lošinj-Rijeka

Back to top Go down

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Empty Re: Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

Post by onyx Sun Jul 07, 2013 7:00 pm

Ovo je samo dio projekta, još imam 2x ovolko za napisat i staviti slika ugl, nikakve gewinde, več doma imam sportske opruge -8 i -4 i sad još moram uzet sportske amortizere pa ga spuštam, sad imam regu za 20 dana pa sam sve odgodio ali doči će i to na repertoar, štopke od 6n2 su mi bezveze na ovom polu Wink
onyx
onyx
Admin

Posts : 12
Joined : 2013-07-01
Location : Samobor

Back to top Go down

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Empty Re: Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

Post by polozg Sun Jul 07, 2013 10:43 pm

Ljepi polo. Super je što si za malu lovu napravio dobar projekt. Stavi ostale slike također Very Happy
polozg
polozg

Posts : 9
Joined : 2013-07-01
Age : 32
Location : Zagreb

Back to top Go down

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Empty Re: Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

Post by onyx Sun Jul 07, 2013 11:32 pm

Tnx, ajmo nastavak Smile

Iduča stvar oko koje sam picajzla nakon interijera je zvuk, i ako nešto mrzim to je fart can auspuh koji je prvi potez 90% tunera i to nikako nisam htio, i na sreču, iako je poluprotočan, lonac koji sam dobio na autu daje dubinu zvuka do nekih 2000 okretaja i nakon tog samo utihne, e sad kako iz tako malog motora izvuči pošten zvuk? Naravno otvaranjem usisa jer VAG auti imaju ogromne klapne, i oduvijek mi je brutala bila vidjet dignutu haubu na trkačim autima, pa reko zašto ne, ukupna investicija 10,40kn Smile

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1350
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1351
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1352
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1355
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1626
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_2196

Snimanoi je s papučom i ne dočarava ni 20% realnog zvuka, za to ga ipak treba vidjet uživo ali i ovo je nešto hehe:




A sad opet malo u interijer, moji sicevi su mint otkad sam ih uzeo osim jedne imperfekcije a to je da je netko moro bit konj i sjebat pjenu na bočnicama sjedišta pri ulaženju-izlaženju, i odtad mi je to trn u oku pa sam išo tapetaru, ali s vremenom porasle su i potrebe za držanjem pa eto još jedan DIY kako od običnog sica dobit malo ozbiljniju potporu za nula kuna...

Pacijent...
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1415
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1416

Preklopljeni i oblikovani aluminij...
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1422
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1429
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1428
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1423
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1425

Lijevo s potporom, desno bez
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1426
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1431
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1433

Ovdje se vidi koliko sic bude uži i viši sada...
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1434
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1436

Finito...
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Fotografija1437

Dojmovi? Ovo je san snova! Potpuno nov osječaj, ovo je sada bucket seat spika, kad noge raširim maximalno koliko mi bočnice daju između koljena mi stanu 2 šake odosnoi oko 20cm, a sad sjednite u svoje aute i raširite koljena pa javite dojmove, uglavnom, uz H pojas ovo je sada pravi sportski sic koji drži tijelo bez obzira na ulet u zavoj.

Evo nešto miješanih slika:

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1813
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1814
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1791
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1793
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1794
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1798
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1805
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1806
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1808

Što se radova na muzici tiće, u autu su bila 2 oem visokotonca u tabli, 2 oem basa u vratima te sam dodao mac audio dvosistemce u zadnje oplate te sony baseve na zadnju policu, sve je to bilo prespajavano hrpu puta sa vrsta 5 žica raznih debljina itd itd. tako da sam jedan dan počupao van sve stare žice, i one orginalne iz table, ugl sve. rastavio euro priključak i na svaku stopicu fino spojio novi 0,75mm kabel, u komadu od radija do zvučnika i sve proveo po oem kopčama i presložio zvučnike tako da su u tabli sada OEM zvučnici iz pola koji nije imao zvučnike u vratima pa su ovi u tabli daleko veči od mojih visokotonaca koje sam izbacio, iz vrata sam izvadio oem baseve i stavio ih na zadnju policu jer je nešto stalno zveckalo otkad sam mjenjao bravu na jače pjesme pa mi je puko film, a u stražnje oplate su sjeli sony basevi sa sony explode mrežicama koje su se vukle od nekud po garaži, uglavnom ti originalni zvučnici od vw-a su stvarno vrhunska roba, a kvaliteta zvuka je iznad svih očekivanja.

I da, imao sam neku skicu u glavi vezanu za zadnju tablu, evo je pretočene u stvarnost:

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1544
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1546
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1547
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1548
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1552
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1553
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1554
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1555
Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given IMG_1557

onyx
onyx
Admin

Posts : 12
Joined : 2013-07-01
Location : Samobor

Back to top Go down

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Empty Re: Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

Post by igorbabic84 Mon Aug 21, 2017 9:18 pm


Volkswagen Polo je kvalitetno napravljen, ali svaki model, pa i ovaj, ume da se pokaže ćudljivo. Opreme je malo, posebno u ranijim verzijama, a uživanje u vožnji i nije preterano. Dihtung glave motora ume da popusti, što bi trebalo da se servisira u kratkom roku, a proverite i vešanje (i da li je rađeno).
VW je za Polo planirao da sve posveti uživanju i udobnosti, iako je ništa više od superminija. Vešanje odlično upija neravnine, mada ne baš tako tiho. Prekidači i kontrole su lagani, logično raspoređeni i laki za upotrebu.
Sam stil vožnje koji mu prija je lagano krstarenje kako po gradu tako i na otvorenom putu pa ovo nije automobil za one sa viškom benzina u krvi. Sam spoljašnji izgled nije baš radikalan ali generalno dobija prelaznu ocenu. Kako to obično biva kod nemačkih proizvođača, svaki delić opreme se dodatno plaća pa u osnovnoj varijanti ne očekujte baš mnogo pored servo uređaja koji je standard.

http://mlfree.com/volkswagen-polo-1995-2001/

igorbabic84

Posts : 1
Joined : 2014-01-23

Back to top Go down

Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given Empty Re: Volkswagen Polo 6N Zero Fucks Given

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum